Klippekort
Hvordan vil du have din musikundervisning? - det kan du være med til at vælge med et klippekort til musikundervisning!
Med et klippekort har du både mulighed for at få 10*30 minutter 10 uger i streg. Du kan også vælge at få en times undervisning i 5 uger eller kun modtage undervisning hver anden uge. Kort sagt; du er med til at bestemme, hvordan musikundervisningen vil passe ind i din hverdag. Før du starter på et forløb aftaler du med en lærer, hvad der vil give mening for dig.
Kontakt os, hvis du synes det lyder interessant. Så forsøger vi at finde en lærer, der kan undervise dig i det instrument du finder interessant.
Når du køber et klippekort får du et intensivt forløb til dig der gerne vil stifte bekendtskab med musikundervisning eller som mangler motivation og inspiration til at komme et skridt videre.
Undervisningen tilrettelægges med afsæt i dig og dit niveau.
Skriv i kommentarfeltet hvilket instrument I ønsker at modtage undervisning i.
OBS. I bliver ved tilmelding bedt om at angive skole/klassetrin. Skriv blot noget, det er irrelevant i jeres sammenhæng. Vi kan desværre ikke slette det, da systemet er udviklet til skoleelever.
Praktiske oplysninger:
Forløb i valgte instrument: 10 x 30 minutter.
Tid og sted: Alle steder, hvor vi i forvejen underviser er muligt. Kontakt os for at høre nærmere.
Anbefalet alder: min. 15 år
Niveau: begynder – let øvet

Priser sæson 2025/2026
Individuel (under 25 år) 30 min. pr. lektion (10*30 min.) | 1.415 kr. |
Individuel(over 25 år) 30 min. pr. lektion (10*30 min.) | 2.830 kr. |